афротурист

Новости лицея

Осіння школа програмування у Львові для переможців конкурсу "Бебрас-2018"

Усе більш масовим у світі стає Міжнародний конкурс з інформатики та комп'ютерного мислення "Бебрас" (у перекладі з литовської - "Бобер"). У минулому році до нього приєдналися ще 13 країн. Всього у конкурсі "Бебрас-2018" взяли участь понад 2 млн.780 тис. учнів з 57 країн світу. За кількістю учасників Україна посіла 7 місце у світі (117885 учнів 2-11 класів).

Конкурс є одним з перших етапів участі учнів у цікавих змаганнях з інформатики та спортивного програмування. Метою більшості завдань є ілюстрація ефективного застосування класичних та сучасних алгоритмів розв'язування прикладних та олімпіадних задач.

Вже шість років у Львові проводиться Осіння школа програмування для переможців конкурсу "Бебрас". Остання відбулася з 13 по 19 жовтня 2019 року. Цього разу у ній взяли участь 30 учнів з 8 областей України. Одеську область представляли 3 учні Ізмаїльського політехнічного ліцею: Бабаян Яна (11-А кл.), Шибаєв Олександр (10-А кл.), Пінтійський Андрій (9-А кл.), керівник команди - координатор конкурсу в ліцеї - Ю. Г. Бабаян.

Упродовж семи днів Школи програмування учні навчалися та удосконалювали свої знання з програмування. Заняття проводили досвідчені викладачі, автори відомих книг з програмування та задач Всеукраїнських олімпіад та турнірів: І. Порубльов, ст. викладач Черкаського національного університету, знайомив учнів з темами "Рекурсія", "Теорія чисел"; І. Скляр, викладач Київського природничо-наукового ліцею, - з темами "Задачі на ідеї", "Рядки"; С. Жуковський, доцент Житомирського державного університету, - з темою "Моделювання"; Р. Білий, працівник софтверної компаніїї "Tesoro", - з темою "Дерева відрізків". Заняття проводилися паралельно у двох групах: І група - переможці обласних та Всеукраїнських олімпіад, ІІ група - учні, які роблять перші кроки в олімпіадному програмуванні. В останній день була проведена олімпіада.

Для вчителів-керівників команд відбулася зустріч з Б. Кудренко, державним експертом Міністерства освіти і науки України, під час якої були обговорені питання організаціїї освітнього процесу стосовно уроків інформатики. Також вчителі обговорили пропозиції міжнародного оргкомітету та завдання майбутнього конкурсу "Бебрас-2019".

Окрім занять та засідань оргкомітету для всіх учасників Школи програмування була організована й чудова програма відпочинку: екскурсія по історичним місцям та музеям міста Львів, відвідування вистави "Соло для мідних труб" Національного театру ім. М.Заньковецької, а також інтелекутальна гра "Що? Де? Коли?".

Отже, наші ліцеїсти отримали незабутні враження від цієї поїздки. Щира подяка організатору Школи програмування Ростиславу Шпаковичу, координатору конкурсу "Бебрас" в Україні, а також Ігорю Мітельману, координатору конкурсу в Одеській області, які запросили нашу команду до Львову. І окрема подяка Львівському професійному коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу за гостинність.

 

  

 

  

 

  

 

  
  
sadiogorod.net

logo-educlub-11-e1393321681180SQE logo Word 2 1

Національна гаряча дитяча лініяНаціональна гаряча лінія